Jaką jestem matką

Dla niektórych kobiet urlop macierzyński jest najpiękniejszą częścią życia i macierzyństwa jest to całkowite spełnione, dla innych jest to okres, który trzeba znosić to z kolei może w pełni skoncentrować się na swojej karierze. Czy jest coś pomiędzy? Jasne. Jest wiele takich kobiet, które łączą macierzyństwo i karierę. Dla niektórych jest to kwestia wyboru, dla innych konieczność.
   
Matka, która jest zdecydowana na karierę musi posiadać opiekuna lub zanosić dziecko do żłobka.
Korzyści: Matki wracające po pracy w wolnym czasie mogą być na tyle silne, aby w pełni skupić się na swoich dzieciach. Dziecko może mieć więcej przyjaciół i cieszyć się zabawkami w swoim domu.

Wady: Po pracowitym dniu w pracy matki mogą być zmęczone i nie mieć siły i czasu dla rodziny.

Coś, co nam pasuje
To zawsze jest konieczne do oceny realnych możliwości (finanse, możliwości zatrudnienia), ich potrzeby, ale także osobowość dziecka. Każde rozwiązanie może być korzystne, ale należy wziąć pod uwagę cechy charakteru dziecka.

Matka, która wolałaby karierę i dziecko będzie, na przykład, w żłobie, bez istotnych korzyści. Jego lęk może przejawiać się w zachorowalności długoterminowej lub nieodpowiedniego zachowania. Dlatego warto mieć pod ręką porady dla mam i na bieżąco czytać jakieś blogi tematyczne