Korzystne właściwości czerwonego wina

Tytuł naszego dzisiejszego artykuły może dziwić… Praktycznie zewsząd atakowani jesteśmy informacjami, że alkohol szkodzi zdrowiu. Osoby dbające o doskonałą sylwetkę oraz utrzymanie linii jak ognia unikają alkoholu, ponieważ to tylko puste kalorie. Ale czy na pewno szerokim łukiem powinniśmy omijać półki sklepowe z napojami alkoholowymi? Czy niewielka ilość „procentów” faktycznie działa na nas aż tak destrukcyjnie?
Okazuje się, że nie i co więcej – z umiarem, ale jednak po alkohol powinniśmy sięgać. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć jakiego rodzaju trunki zdadzą egzamin w naszym codziennym menu. Jaki więc alkohol nie wyrządzi nam krzywdy?
Być może dla części z Was informacja ta nie będzie żadnym zaskoczeniem – chodzi oczywiście o czerwone wino, które łączy w sobie nie tylko dobry smak, ale przede wszystkim właściwości zdrowotne. Informacje te potwierdzone zostały naukowo.
Dlaczego akurat czerwone wino? Przede wszystkim dlatego, że tylko w przypadku wytwarzania czerwonego wina zachowywany jest korzystny skład i substancje. I co ważne – nie ilość procentów ma wpływ na to, jak ten rodzaj wina działa na nasz organizm, a właśnie substancje niealkoholowe. Chodzi przede wszystkim o użycie owoców – wraz ze skórkami, co w przypadku produkcji innych win nie ma miejsca. Jak wiadomo w skórkach owoców znajdują się polifenole – czyli substancje mające silne działanie przeciwutleniające, to także substancje, które zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu krwionośnego, a nawet – nowotworów.
Nie zapominajmy jednak, że do tematu korzystnego wpływu wina na nasz organizm powinniśmy podejść z umiarem. Czerwone wino charakteryzuje się dobroczynnym działaniem, ale pod warunkiem, że spożywamy go w postaci lampki do obiadu czy kolacji. Jeżeli ktoś sądzi, że wypicie butelki czerwonego wina przyniesie jeszcze większe korzyści, to naprawdę się myli.
Umiar jest najważniejszy – w każdej dziedzinie, a już w kwestii alkoholu powinniśmy mieć naprawdę szeroko otwarte oczy, aby nie zaszkodzić sobie takim tym, co potencjalnie miało nam pomóc.

Zapisz