Wakacje w domu - co robić, żeby nie zwariować.

Wakacje to czas, kiedy nie każdy z nas może pozwolić sobie na wylegiwanie się na piaszczystych plażach w gorących krajach, czy robienie tysiąca szalonych rzeczy, tak jak wiele ludzi… Nie oznacza to jednak, że skazani jesteśmy na siedzenie w domu, oglądanie telewizji i zajadanie chipsów. Wakacje bez planów mogą być również bardzo ciekawe.
Pomimo tego, że wyjazdy wakacyjne nie są tak drogie jak miało to miejsce kilka czy kilkanaście lat temu i nie bez powodu mówi się o tym, że lepiej polecieć za granicę niż spędzać czas nad polskim morzem, to nie każdy z nas może odłożyć gotówkę, żeby poleniuchować z dala od codzienności.
Urlop zazwyczaj przypada nam na okres, kiedy w naszym kraju pogoda nie jest najgorsza, a z całą pewnością idealna jest do aktywnego wypoczynku. Jak wspomnieliśmy wakacje „w domu” wcale nie muszą być nudne. Jak to zrobić?
Przede wszystkim polecamy rower! Nic tak nie działa na człowieka jak długa trasa rowerowa i świeże powietrze. Bardzo często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak wiele pięknych miejsc znajduje się w pobliżu naszego domu. Jeżeli mieszkamy w mieście wystarczy przejechać kilka kilometrów, żeby zobaczyć zupełnie inny świat. Rower to dodatkowa zaleta dla tych, którzy zmagają się z dodatkowymi kilogramami – a poza tym, od nadmiaru sportu jeszcze nikt nigdy nie ucierpiał więc nie ma na co czekać. Na bagażnik czy do koszyczka spakować możemy jedzenie, do plecaka namiot i nasza wędrówka może przerodzić się w kilkudniową wyprawę, np. po województwie.
Wiele miejsc w naszym kraju może pochwalić się siłowniami na świeżym powietrzu więc to kolejny dobry moment i powód, żeby nieco poprawić swój wygląd. Nie dość, że endorfiny zaczną działać, to jeszcze złapiemy trochę promieni świeżego powietrza.
Jeżeli nie przepadamy za aktywnościami fizycznymi to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podbudować się intelektualnie.  Pora odwiedzić bibliotekę, wypożyczyć nieco nowości i bestsellerów i pobudzić nieco umysł do działania i kreować historie opisywane w książkach.
Wielu z nas okres wakacyjny przeznacza na realizację nowych zadań. Cały rok marzymy np. o tym, że zapisać się na jakiś kurs. Jeżeli inne plany nie wypaliły warto prześledzić harmonogram wydarzeń zaplanowanych w naszej okolicy. Może akurat coś nam się spodoba.
Wakacje w domu nie muszą być nudne i z całą pewnością jeżeli nie wybieracie się w tym roku w żadne inspirujące miejsce, to przekonacie się o prawdziwości powyższych słów.